Kategorie
Značky
    Blog
      Produkty
      Nenalezeny žádné produkty.

      Menu
      Uživatelské menu
      B2B portál
      Prodejny
      +420 595 135 111

      Blog

      JAK NA DELŠÍ ŽIVOTNOST PRACOVNÍCH ODĚVŮ?

      Každý pracovní oděv má svůj příběh. Je svědkem denní dřiny, úspěchů i nečekaných výzev. Aby mohl tyto příběhy vyprávět co nejdéle a v nejlepší formě, je potřeba o něj pečovat s láskou a rozumem. V tomto článku jsme si pro vás připravili základní tipy.


      Dodržujte symboly uvedené na vnitřním štítku

      Na vnitřním štítku se nachází cenný průvodce správnou péčí o oděv - symboly údržby. Tato malá grafika vám říká, jaká je maximální teplota praní, jak vysokou teplotu žehličky může vydržet, nebo zda je vhodné použít bělidlo. Ignorování těchto symbolů může vést k poškození materiálu a snížení ochranných vlastností oděvů. Také jste již vnitřní štítek odstřihli? Nevadí! Níže si připomeneme, jaké jsou symboly údržby pro jednotlivé montérkové kolekce CXS.

      A co jednotlivé symboly přesně znamenají? Zde je náš přehled.

      Proč se vyhnout sušičce?

      Pravděpodobně jste již zaznamenali, že na všech vnitřních štítcích je uveden zákaz sušení v bubnové sušičce. Sušička je lákavou zkratkou oděvu z pračky rovnou do skříně, ale zároveň i do odpadu. Vlivem vyšších teplot a mechanického pohybu v bubnové sušičce může dojít k narušení vláken, především těch elastických, což mění strukturu tkaniny i celkový vzhled oděvu. Alternativou je nechat oděv volně uschnout na vzduchu, což je šetrnější metoda pro oděv i vaši peněženku.

      První praní již před prvním nošením

      Možná to zní zvláštně, ale právě první praní odstraní z oděvu všechny zbytky výrobního procesu a připraví ho na nošení. Je to jakýsi reset, který umožní materiálům nadechnout se a nastavit se na optimální funkčnost.

      Namáčení silně znečištěných oděvů

      Výsledkem tvrdé fyzické dřiny může být pochopitelně extrémně špinavé pracovní oblečení. V takovém případě doporučujeme před praním oděv namočit na pár hodin do vlažné vody, do které přidáme trochu pracího prostředku. Tím se uvolní těžké nečistoty a usnadní následné vyprání. Navíc tak předcházíte i zanesení pračky.

      Změkčovadla? Ne, děkujeme.

      Změkčovadla obecně zpříjemňují dotyk s tkaninou. Jejich negativní efekt však vzniká při nahromadění se na tkanině, čímž snižují absorpční schopnost oděvu. A to přesně nechceme, neboť jednou z funkcí pracovního oděvu je prodyšnost a savost.

      Prací gel tekuté zlato

      Při výběru mezi klasickým pracím práškem a gelovým volíme určitě gelový. Prací prášek má díky své struktuře abrazivní účinek, jinými slovy postupně oškrabává části látky a urychluje tak opotřebení oděvu.

      Elastan potřebuje citlivou péči

      Elastan je oblíbenou součástí materiálového složení pro svou elasticitu. Díky němu oděvy neomezují při větším rozsahu pohybu. Pokud je však elastan obsažen v materiálu, je třeba volit šetrnější metody ošetřování, a to zejména při ždímání. Doporučujeme volit odstřeďování s maximálním počtem otáček 1000 za minutu, abyste předešli poškození elastanových vláken.

      Před praním zapnout zipy

      Významným preventivním krokem je zapnutí všech zipů před vložením do pračky. Když je zip zapnutý, udržuje svůj tvar a je tak méně náchylný k poškození při praní, jelikož nedochází k ohýbání nebo dokonce lámání zoubků. Tento krok také chrání jiné prádlo v pračce před poškrábáním, zamotáním se, atd.

      Reflexní prvky kamarádí se světlem ne s žehličkou

      Reflexní prvky na pracovních oděvech jsou zásadní pro bezpečnost na pracovišti, protože odrážejí světlo zpět k jeho zdroji a zvyšují tak viditelnost nositele ve špatných světelných podmínkách. Je však důležité mít na paměti, že tyto prvky jsou vysoce citlivé na teplotu. Žehlení reflexních prvků může způsobit jejich roztavení, deformaci a v konečném důsledku ztrátu schopnosti odrážet světlo. Proto se doporučuje se při žehlení reflexním doplňkům vyhnout.

      V neposlední řadě je klíčové si prostudovat návod k použití, který je přiložen k vašim pracovním oděvům. V návodu najdete další specifické rady týkající se konkrétního produktu a jeho údržby. Pokud i návod letěl do koše, najdete jej na našem eshopu u každého produktu v záložce Dokumenty.

      Pamatujte, že správná péče o pracovní oděv je investicí nejen do jeho životnosti, ale i do vaší každodenní pohody a bezpečí na pracovišti.

      Doporučené články

      [sys|14|tx]